Sort by

Alexis has logged 273 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stuber

Stuber

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
A Christmas Number One

A Christmas Number One

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Chair

The Chair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Neighbor

The Neighbor

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
F9

F9

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Click & Collect

Click & Collect

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Iron Sky: The Coming Race

Iron Sky: The Coming Race

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Swarm

The Swarm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Society

Society

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Police, Adjective

Police, Adjective

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Burn

Burn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
[REC]

[REC]

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Honey, We Shrunk Ourselves

Honey, We Shrunk Ourselves

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Honey, I Blew Up the Kid

Honey, I Blew Up the Kid

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Furious 7

Furious 7

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fan Girl

Fan Girl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bike Thief

The Bike Thief

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
False Positive

False Positive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry