Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Cruella

Cruella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Vicious

Vicious

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
ViihTube: Amiga do Inimigo

ViihTube: Amiga do Inimigo

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Whatever It Takes

Whatever It Takes

2000
×
½
Edit this entry  
05
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Crow

The Crow

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Reincarnation

Reincarnation

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
Read the review Edit this entry  
26
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Unforgettable

Unforgettable

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Countdown

Countdown

2019
×
½
Edit this entry  
24
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
06
Gummo

Gummo

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dorian Gray

Dorian Gray

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry