Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Revenge

Revenge

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jonah Hex

Jonah Hex

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
Beat the Devil

Beat the Devil

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
The King of Ads

The King of Ads

1991
×
Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Keep

The Keep

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Wanna Hold Your Hand

I Wanna Hold Your Hand

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★★½
Edit this entry  
21
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Méliès Mystery

The Méliès Mystery

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Catwoman

Catwoman

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shaft

Shaft

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
★★★
Edit this entry