Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Initiation

Initiation

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
For Colored Girls

For Colored Girls

2010
×
Edit this entry  
02
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Get Real

Get Real

1998
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Violation

Violation

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Starcrossed

Starcrossed

2005
×
Edit this entry  
11
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Edit this entry  
10
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
20
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
Edit this entry  
13
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Cherry

Cherry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Driveways

Driveways

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Megamind

Megamind

2010
×
Read the review Edit this entry  
27
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
★½
Edit this entry  
20
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★½
Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
There Is No

There Is No "I" in Threesome

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Phantom of the Megaplex

Phantom of the Megaplex

2000
×
★★★
Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry