Sort by

SLEAZOIDS has logged 164 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Big Heat

The Big Heat

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
M

M

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
8MM

8MM

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mr. Vampire

Mr. Vampire

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
P.O.W. The Escape

P.O.W. The Escape

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Missing in Action

Missing in Action

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Rambo

Rambo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Luz

Luz

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Grand Prix

Grand Prix

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry