Sort by

SLEAZOIDS has logged 224 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Castle Freak

Castle Freak

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Split Second

Split Second

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Greenland

Greenland

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Beckman

Beckman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
May God Forgive Me

May God Forgive Me

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Phantom Lady

Phantom Lady

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
City on Fire

City on Fire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry