Sort by

SLEAZOIDS has logged 13 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Violent Cop

Violent Cop

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Detour

Detour

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Night and the City

Night and the City

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mona Lisa

Mona Lisa

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Perfect Strangers

Perfect Strangers

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Window

The Window

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry