Sort by

Mikey has logged 53 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Punk's Dead: SLC Punk 2

Punk's Dead: SLC Punk 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Linnea Quigley's Horror Workout

Linnea Quigley's Horror Workout

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Slipknot: Welcome to our Neighborhood

Slipknot: Welcome to our Neighborhood

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wolfman's Got Nards

Wolfman's Got Nards

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
High Hopes

High Hopes

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Elves

Elves

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Wrestling Christmas Miracle

A Wrestling Christmas Miracle

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Santa's Christmas Circus

Santa's Christmas Circus

1966
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mask

The Mask

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ant Head

Ant Head

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
The Early 70's Horror Trailer

The Early 70's Horror Trailer

1999
×
★★★
Edit this entry  
12
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Barb Wire

Barb Wire

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Naughty Nurse

Naughty Nurse

1969
×
★★★
Edit this entry  
09
Allures

Allures

1961
×
★★★★
Edit this entry  
09
Lemon

Lemon

1969
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Absent-Minded Waiter

The Absent-Minded Waiter

1977
×
★★★½
Edit this entry  
09
I Was/I Am

I Was/I Am

1973
×
★★★½
Edit this entry  
06
Superman

Superman

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Metallica: Some Kind Of Monster

Metallica: Some Kind Of Monster

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Detroit Rock City

Detroit Rock City

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry