• Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Lightyear

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

  • The Northman

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★½

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • The Windshield Wiper

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Bestia

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • Affairs of the Art

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Irresistible

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • BoxBallet

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Lost Girls

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • I'm No Longer Here

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Unbelievable

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Official Secrets

    ★★★