slickslack has logged 48 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Inception

Inception

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Furlough

Furlough

2018
×
★★
Edit this entry  
23
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Braven

Braven

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Life

Life

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Batman and Harley Quinn

Batman and Harley Quinn

2017
×
Edit this entry  
10
Teen Titans: The Judas Contract

Teen Titans: The Judas Contract

2017
×
Edit this entry  
10
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
½
Edit this entry  
09
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
★★
Edit this entry  
09
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★
Edit this entry  
08
Justice League: Gods and Monsters

Justice League: Gods and Monsters

2015
×
★½
Edit this entry  
08
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
★★
Edit this entry  
08
Justice League: Throne of Atlantis

Justice League: Throne of Atlantis

2015
×
★★
Edit this entry  
07
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★★½
Edit this entry  
07
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★½
Edit this entry  
07
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★
Edit this entry  
06
Superman: Unbound

Superman: Unbound

2013
×
★★
Edit this entry  
06
Superman vs. The Elite

Superman vs. The Elite

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
Justice League: Doom

Justice League: Doom

2012
×
★★½
Edit this entry  
05
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★
Edit this entry  
05
Green Lantern: Emerald Knights

Green Lantern: Emerald Knights

2011
×
★★½
Edit this entry  
05
All Star Superman

All Star Superman

2011
×
★★½
Edit this entry  
04
Superman/Batman: Apocalypse

Superman/Batman: Apocalypse

2010
×
★★½
Edit this entry  
04
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
Justice League: Crisis on Two Earths

Justice League: Crisis on Two Earths

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
Superman/Batman: Public Enemies

Superman/Batman: Public Enemies

2009
×
★★½
Edit this entry  
02
Green Lantern: First Flight

Green Lantern: First Flight

2009
×
★★½
Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
Batman: Gotham Knight

Batman: Gotham Knight

2008
×
★★
Edit this entry  
01
Justice League: The New Frontier

Justice League: The New Frontier

2008
×
★★
Edit this entry