Sort by

Slig001 has logged 25 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Burning

The Burning

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Death Wish V: The Face of Death

Death Wish V: The Face of Death

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Amazonia: The Catherine Miles Story

Amazonia: The Catherine Miles Story

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Requiem

Requiem

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Death Wish 4: The Crackdown

Death Wish 4: The Crackdown

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Death Wish II

Death Wish II

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gate of Hell

Gate of Hell

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Temp

The Temp

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Cannibal Ferox

Cannibal Ferox

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Mechanic

The Mechanic

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
10 to Midnight

10 to Midnight

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pulse

Pulse

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry