Sort by

slim has logged 29 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
They/Them

They/Them

2022
×
★★
Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
A Love Song

A Love Song

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
They Call Me Mister Tibbs!

They Call Me Mister Tibbs!

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
Read the review Edit this entry  
20
Anything's Possible

Anything's Possible

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alligator

Alligator

1980
×
Read the review Edit this entry  
12
She Will

She Will

2021
×
Edit this entry  
12
Don't Make Me Go

Don't Make Me Go

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Vampires

Vampires

1998
×
★★
Read the review Edit this entry