• Ambulance

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Color Out of Space

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Believer

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★½

  • Blackhat

    ★★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★½

  • Enemy

    ½

  • Drug War

    ★★

  • A Scanner Darkly

    ★★★★★

  • Silent Hill

    ★½

  • Constantine

    ★★★

  • Collateral

    ★★★½

  • The Matrix Reloaded

    ★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • The Insider

    ★★★★★

  • Who Am I?

    ½

  • Face/Off

    ★★★★

  • Heat

    ★★★★★

  • Hackers

    ★★★★★

  • Dracula

    ★★★★★

  • Barton Fink

    ★★★★

  • For All Mankind

    ★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★

  • The Hidden

    ★★★★★

  • Manhunter

    ★★★★

  • Thief

    ★★★★

  • The Big Boss

    ★★★★