Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hackers

Hackers

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Believer

Believer

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Big Boss

The Big Boss

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Enemy

Enemy

2013
×
½
Read the review Edit this entry