• Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Poutine, le retour de l'ours dans la danse

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Beckett

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • Deception

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Fabian: Going to the Dogs

    ★★★★

  • Leonardo DiCaprio: Most Wanted!

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • New Order

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Strasbourg 1518

  • Summer of 85

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

  • My Fat Arse and I

  • The Eddy

  • Middleditch & Schwartz

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★★½

  • Red Moon Tide

    ★★★

  • Sun Children

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Farewell Amor

    ★★★½

  • The Man Standing Next

    ★★★½

  • Cold Meridian