• Malignant

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Kin

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Skyscraper

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • Blockers

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Justice League

    ★★½

  • Jigsaw

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Only the Brave

    ★★★★½

  • The Mountain Between Us

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½