• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Girl Finds Out She's Adopted

    ½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Memoria

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • GODSPEED

    ★★★½

  • OPAL

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • The Lonely 19:00

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Am I Pretty Enough?

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Cats

    ½

  • Wind

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Float

    ★½

  • Given

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • I am Taíno

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★½

  • Brightburn

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • It has to be lived once and dreamed twice

    ★★½

  • Monos

    ★★

  • The future

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Hug

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Widows

    ★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★