♡︎ has logged 392 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Teacher

A Teacher

2020
×
Edit this entry  
30
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
LEGO Marvel Super Heroes: Maximum Overload

LEGO Marvel Super Heroes: Maximum Overload

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Croods

The Croods

2013
×
★½
Edit this entry  
18
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Edit this entry  
14
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
Edit this entry  
13
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
Edit this entry  
05
Transhood

Transhood

2020
×
Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Therapy

A Therapy

2012
×
Edit this entry  
01
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Come Together

Come Together

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★½
Edit this entry  
27
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Legends of the Fall

Legends of the Fall

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brothers

Brothers

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trophy Hunter

Trophy Hunter

2012
×
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
We're Going to the Zoo

We're Going to the Zoo

2006
×
Edit this entry  
16
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry