• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Interface Part II

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Lucky

    ★★★

  • The Wanting Mare

    ★★★★

  • The Arbors

    ★★★★

  • The Bigfoot Alien Connection Revealed

    ★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Runner

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Benjamin

    ★★★★

  • Twisted Pair

  • Burning

    ★★★★½

  • Lords of Chaos

    ★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★

  • Romans

    ★★★½

  • The Loch

    ★★★

  • Let the Sunshine In

    ★★★½

  • My Friend Dahmer

    ★★★★

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★½

  • November

    ★★★★½

  • Long Strange Trip

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★

  • Shin Godzilla

    ★★★★★

  • Personal Shopper

    ★★★★

  • The Alchemist Cookbook

    ★★★★

  • Certain Women

    ★★★★★

  • Sympathy For The Devil: The True Story of The Process Church of the Final Judgment

    ★★½

  • The Other Side

    ★★★★½

  • Danny Says

    ★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★½

  • Pasolini

    ★★★½

  • The Duke of Burgundy

    ★★★★½

  • Horse Money

    ★★★★★

  • Goodbye to Language

    ★★★

  • Noah

    ★★★★½

  • White Bird in a Blizzard

    ★★★½

  • Metalhead

    ★★★½

  • A Spell to Ward Off the Darkness

    ★★★★★

  • Pacific Rim

    ★★★★½

  • Fateful Findings

    ★★★★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • Stranger by the Lake

    ★★★★

  • The Prophet of Oz

  • Christmas Twister

  • The Comedy

    ★★★★

  • The Lords of Salem

    ★★★★

  • The Master

    ★★★★★