• Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • WandaVision

  • Hunter Hunter

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Slaxx

    ★★★

  • Rose Matafeo: Horndog

  • Host

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Brahms: The Boy II

  • Emma.

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Disclosure

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Jumbo

    ★★★★

  • His House

    ★★★★½

  • Dolittle

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Cats

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Owners

    ★★★

  • Bicycle

    ★★★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½