• The Final Girls

    ★★★

  • Pontypool

    ★★★★

  • Intruder

    ★★★

  • The Wretched

    ★★★

  • A Slit-Mouthed Woman

    ★★★

  • Tourist Trap

    ★★

  • Ringu

    ★★★

  • As Above, So Below

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The House on Sorority Row

    ★★★

  • Killer Klowns from Outer Space

    ★★★★

  • Night of the Comet

    ★★★

  • Society

    ★★★★

  • Alice, Sweet Alice

    ★★★½

  • Antropophagus

    ★★½

  • Ghost Ship

    ★★½

  • Demonic

    ★★

  • The Ten Commandments

    ★★★½