• The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Book of Sun

    ★★½

  • Extraction

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Crawl

    ★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • First Man

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Wonder

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★★