Sort by

azul has logged 516 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read prior review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
Read the review Edit this entry  
24
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
20
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
Read the review Edit this entry  
12
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hairspray

Hairspray

2007
×
Edit this entry  
10
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bloodsucking Bastards

Bloodsucking Bastards

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read the review Edit this entry  
25
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Signal

The Signal

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tommaso

Tommaso

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Diary of a Pregnant Woman

Diary of a Pregnant Woman

1958
×
Read the review Edit this entry