Sort by

azul has logged 37 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pi

Pi

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Everything Beautiful Is Far Away

Everything Beautiful Is Far Away

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blancanieves

Blancanieves

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Edit this entry  
23
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Queen

The Queen

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love

Love

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry