Sort by

azul has logged 32 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Antichrist

Antichrist

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Breathless

Breathless

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rabbits

Rabbits

2002
×
Read the review Edit this entry  
09
Urban Rashomon

Urban Rashomon

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
LA 92

LA 92

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry