smallpaul has logged 469 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Three-Sided Mirror

The Three-Sided Mirror

1927
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Steamboat Bill, Jr.

Steamboat Bill, Jr.

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

1928
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Last Laugh

The Last Laugh

1924
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Cop, Baby Cop

Good Cop, Baby Cop

2007
×
Read the review Edit this entry  
21
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Strike

Strike

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mothlight

Mothlight

1963
×
Read the review Edit this entry  
06
Sirius Remembered

Sirius Remembered

1959
×
Read the review Edit this entry  
06
The Wonder Ring

The Wonder Ring

1955
×
Read the review Edit this entry  
06
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Read the review Edit this entry  
06
At Land

At Land

1944
×
Read the review Edit this entry  
30
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dolittle

Dolittle

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paisan

Paisan

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Possum

Possum

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry