RSS feed for Smapti
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Housewife

Housewife

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Altered

Altered

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Children

The Children

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Why Hide?

Why Hide?

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tunnel Rats

Tunnel Rats

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Winchester

Winchester

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Bone Snatcher

The Bone Snatcher

2003
×
★★
Edit this entry  
09
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
The American Meme

The American Meme

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Fly

Black Fly

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Cold Ground

Cold Ground

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Oats Studios: Volume 1

Oats Studios: Volume 1

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Like Me

Like Me

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
We Go On

We Go On

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nothing to Hide

Nothing to Hide

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Dream Work

Dream Work

2001
×
Read the review Edit this entry  
18
YellowBrickRoad

YellowBrickRoad

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Cam

Cam

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Leatherface

Leatherface

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Piper

The Piper

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Terrified

Terrified

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Trauma

Trauma

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry