Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Legacy of Lies

Legacy of Lies

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Redemption Day

Redemption Day

2021
×
½
Edit this entry  
10
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Bay of Silence

The Bay of Silence

2020
×
½
Edit this entry  
04
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Alone

Alone

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
★★
Edit this entry  
27
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Edit this entry  
20
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Come Play

Come Play

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Book of Sun

The Book of Sun

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
Edit this entry  
02
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Line of Duty

Line of Duty

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ava

Ava

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
Edit this entry  
26
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★½
Edit this entry  
04
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Edit this entry  
13
Chinatown

Chinatown

1974
×
Read the review Edit this entry  
12
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
10
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Edit this entry