• Blue Jasmine

    ★★★

  • Primal Fear

    ★★★★½

  • Se7en

    ★★★★½

  • In Bruges

    ★★★★½

  • The Man from Earth

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★½

  • State of Play

    ★★★★

  • Midnight Run

    ★★★★

  • Moneyball

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Casino

    ★★★★½

  • Unforgiven

    ★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★½

  • Misery

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • The Godfather: Part III

    ★★★★