Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Sweet Charity

Sweet Charity

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Minions

Minions

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Flux Gourmet

Flux Gourmet

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Redline

Redline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Gift

The Gift

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry