Sort by

Mike has logged 39 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Like a Dragon

Like a Dragon

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Munich

Munich

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★
Edit this entry  
20
Enemy at the Gates

Enemy at the Gates

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clifford

Clifford

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Green Zone

Green Zone

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Backdraft

Backdraft

1991
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Inland Sea

The Inland Sea

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Joe Dirt

Joe Dirt

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
04
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Abduction

Abduction

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
03
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
F9

F9

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry