RSS feed for Sticky
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Crooked Rot

Crooked Rot

2008
×
★★★★
Edit this entry  
14
Claycat's Hitman Absolution

Claycat's Hitman Absolution

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Pingu's The Thing

Pingu's The Thing

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
メタフィクション - (M E T A F I C T I O N)

メタフィクション - (M E T A F I C T I O N)

2018
×
★★
Edit this entry  
14
There's a Man in the Woods

There's a Man in the Woods

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Maker

The Maker

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Afternoon Class

Afternoon Class

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Story from North America

Story from North America

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
Vienna

Vienna

1968
×
★★★½
Edit this entry  
13
New York Is Killing Me

New York Is Killing Me

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Sad Man

The Sad Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Amtrak to Baka

Amtrak to Baka

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Raw Data

Raw Data

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Genre

Genre

1996
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sallie Gardner at a Gallop

Sallie Gardner at a Gallop

1878
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unofficial Reality

Unofficial Reality

2005
×
★½
Edit this entry  
13
The Bead Game

The Bead Game

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★
Edit this entry  
21
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Rover

The Rover

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Free to Play

Free to Play

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Night Manager

The Night Manager

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
We Live in Public

We Live in Public

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The King of Kong: A Fistful of Quarters

The King of Kong: A Fistful of Quarters

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Martian

The Martian

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Ecstasy of Order: The Tetris Masters

Ecstasy of Order: The Tetris Masters

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Deep Web

Deep Web

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
Brüno

Brüno

2009
×
★★½
Edit this entry  
27
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry