Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
U Turn

U Turn

1997
×
Edit this entry  
07
STUDENT FILM

STUDENT FILM

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
13
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
Edit this entry  
12
Blue Crush

Blue Crush

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
12
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Happy Campers

Happy Campers

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
Edit this entry  
11
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
Read prior review Edit this entry  
06
Happy Campers

Happy Campers

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
Edit this entry  
03
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
Edit this entry  
29
All Good Things

All Good Things

2010
×
Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Possessor

Possessor

2020
×
Edit this entry  
25
X

X

2022
×
Edit this entry  
21
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
Edit this entry  
21
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
Edit this entry  
20
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
Edit this entry  
19
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
Edit this entry  
19
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Belle

Belle

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
Edit this entry  
16
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
Edit this entry  
13
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
May

May

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Making of The Virgin Suicides

The Making of The Virgin Suicides

2000
×
Edit this entry  
12
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Spun

Spun

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bully

Bully

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
Edit this entry  
22
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
Read prior review Edit this entry  
20
Little Children

Little Children

2006
×
Edit this entry  
18
Strike!

Strike!

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Phoenix Rising

Phoenix Rising

2022
×
Edit this entry  
11
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
Edit this entry