sarah has logged 757 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Unbelievable Truth

The Unbelievable Truth

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Saved!

Saved!

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
Edit this entry  
13
The Living End

The Living End

1992
×
★★★★
Edit this entry  
13
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Gemini

Gemini

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Christiane F.

Christiane F.

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Stage Door

Stage Door

1937
×
★★★½
Edit this entry  
06
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Norma Rae

Norma Rae

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Drowning by Numbers

Drowning by Numbers

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Detroit Rock City

Detroit Rock City

1999
×
★★★½
Edit this entry  
04
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
sex, lies, and videotape

sex, lies, and videotape

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
04
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Girl 6

Girl 6

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Backcountry

Backcountry

2014
×
½
Edit this entry  
01
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry