sarah has logged 82 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Read the review Edit this entry  
29
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Edit this entry  
24
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Freeway II: Confessions of a Trickbaby

Freeway II: Confessions of a Trickbaby

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dangerous Game

Dangerous Game

1993
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Psycho

Psycho

1998
×
★★★½
Edit this entry  
23
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★
Edit this entry  
22
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★½
Edit this entry  
21
Act da Fool

Act da Fool

2010
×
Edit this entry  
20
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Edit this entry  
20
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★
Edit this entry  
18
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★
Edit this entry  
17
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
Trust

Trust

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
15
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
Read the review Edit this entry  
14
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
14
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Edit this entry  
11
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★
Edit this entry