sarah has logged 58 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Know Who Killed Me

I Know Who Killed Me

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Canyons

The Canyons

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
4:44 Last Day on Earth

4:44 Last Day on Earth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Life During Wartime

Life During Wartime

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Celine

Celine

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Isle

The Isle

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Twixt

Twixt

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Julieta

Julieta

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Broken Embraces

Broken Embraces

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All the Real Girls

All the Real Girls

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Volver

Volver

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Flower of My Secret

The Flower of My Secret

1995
×
★★★★
Edit this entry  
11
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Matador

Matador

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★
Edit this entry  
08
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Shortbus

Shortbus

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
07
One from the Heart

One from the Heart

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Good Morning

Good Morning

2008
×
Edit this entry