Sort by

sarah has logged 566 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
Edit this entry  
25
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
Edit this entry  
25
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Edit this entry  
24
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
Edit this entry  
03
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Edit this entry  
30
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
Edit this entry  
26
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
Edit this entry  
26
Go

Go

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
Edit this entry  
23
Election

Election

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Banger Sisters

The Banger Sisters

2002
×
Edit this entry  
22
American Pie

American Pie

1999
×
Edit this entry  
22
Office Space

Office Space

1999
×
Edit this entry  
22
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Escape Room

Escape Room

2019
×
Edit this entry  
19
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
Read prior review Edit this entry  
19
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
Edit this entry  
16
Red Hot Chili Peppers: Funky Monks

Red Hot Chili Peppers: Funky Monks

1991
×
Edit this entry  
15
The Sitter

The Sitter

2011
×
Edit this entry  
13
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
Edit this entry  
13
Wristcutters: A Love Story

Wristcutters: A Love Story

2006
×
Edit this entry  
12
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
12
I Wanna Hold Your Hand

I Wanna Hold Your Hand

1978
×
Edit this entry  
11
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
Read prior review Edit this entry  
08
Grandma

Grandma

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Baby Doll

Baby Doll

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
Edit this entry  
07
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Splendor in the Grass

Splendor in the Grass

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
High Life

High Life

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
Read prior review Edit this entry  
28
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Holy Smoke

Holy Smoke

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
27
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Entity

The Entity

1982
×
Edit this entry  
26
From Beyond

From Beyond

1986
×
Edit this entry  
25
Sinister

Sinister

2012
×
Edit this entry  
24
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
24
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
23
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
4:44 Last Day on Earth

4:44 Last Day on Earth

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Blackout

The Blackout

1997
×
★★★★★
Edit this entry