• Locked Down

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • A Whisker Away

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • Wotakoi: Love is Hard for Otaku

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Kaiji: Final Game

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Murders at the House of Death

    ★★★★★

  • Lupin III: The First

    ★★★★½

  • Kiss Me at the Stroke of Midnight

    ★★★½

  • My Girlfriend is a Serial Killer

    ★★★

  • He Won't Kill, She Won't Die

    ★★★★½

  • Hell Girl

    ★★★★½

  • Re:ZERO -Starting Life in Another World- The Frozen Bond

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Saekano the Movie: Finale

    ★★★★★

  • Her Blue Sky

    ★★★★

  • Listen to the Universe

    ★★★★

  • The Flowers of Evil

    ★★★½

  • Hello World

    ★★★★½

  • No Longer Human

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Kaguya-sama: Love Is War

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

    ★★★★

  • One Piece: Stampede

    ★★★

  • Planet of the Humans

    ★★★½

  • Moonless Dawn

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★★★

  • Under Your Bed

    ★★★

  • F Is For Future

    ★★

  • Diner

    ★★★★★

  • Little Nights, Little Love

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Confidence Man JP: Fortune

    ★★★★

  • The Confidence Man JP - The Movie -

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • GHOST MASTER

    ★★

  • Detective Conan: The Fist of Blue Sapphire

    ★★★★

  • L-DK: Two Loves, Under One Roof

    ★★★½

  • You Shine in the Moonlight

    ★★★½

  • Doraemon: Nobita's Chronicle of the Moon Exploration

    ★★★★

  • Fortuna's Eye

    ★★★★½

  • Innocent Witness

    ★★★½

  • Whistleblower

    ★★★★

  • Aiuta: My Promise to Nakuhito

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Signal 100

    ★★★★

  • Masquerade Hotel

    ★★★★

  • A Banana? At This Time of Night?

    ★★★★

  • You, I Love

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Oz Land

    ★★★½

  • Re:ZERO -Starting Life in Another World- Memory Snow

    ★★★★★

  • You Are the Apple of My Eye

    ★★★★

  • Cafe Funiculi Funicula

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★★½

  • Go Brother!

    ★★★★★

  • Gintama 2: Rules Are Made To Be Broken

    ★★★★

  • Code Blue: The Movie

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Even: Song For You

    ★★★★

  • After the Rain

    ★★★½

  • Mirai

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • My Little Monster

    ★★★½

  • Detective Conan: Zero the Enforcer

    ★★★★½