Joey has logged 181 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Louis C.K.: Sorry

Louis C.K.: Sorry

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Together Together

Together Together

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ticking Clock

Ticking Clock

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Justice Society: World War II

Justice Society: World War II

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Stigmata

Stigmata

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Trollhunters: Rise Of The Titans

Trollhunters: Rise Of The Titans

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry