• The Voyeurs

    ★★½

  • 9/11: One Day in America

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • UFO

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Sasquatch

    ★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Hard Luck Love Song

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • The Blue Orchid

    ★★★★

  • Zappa

    ★★★½

  • The Phenomenon

    ★★★½

  • The Comedy Store

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★★

  • Love Fraud

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Portraits and Dreams

    ★★★★

  • The Letter Room

    ★★★½

  • And She Could Be Next

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • My Darling Vivian

    ★★★½

  • TFW No GF

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • McMillion$

    ★★★★

  • The Present

    ★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Farewell Amor

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Coded Bias

    ★★★½

  • Time

    ★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★

  • Rebuilding Paradise

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • White Eye

    ★★★

  • Conscience Point

    ★★★★★

  • Scare Package

    ★★★

  • The Crown Prince of Saudi Arabia

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saria

    ★★★★

  • Country Music

    ★★★★½

  • Western Stars

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½