Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Francesco

Francesco

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fanny: The Right to Rock

Fanny: The Right to Rock

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Homebound

Homebound

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sweetie, You Won't Believe It

Sweetie, You Won't Believe It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
After Blue (Dirty Paradise)

After Blue (Dirty Paradise)

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
9/11: One Day in America

9/11: One Day in America

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Hunt for the Skinwalker

Hunt for the Skinwalker

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shangri-La

Shangri-La

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Slacker

Slacker

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
Edit this entry  
27
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zappa

Zappa

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Farewell Amor

Farewell Amor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hard Luck Love Song

Hard Luck Love Song

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Raise Hell: The Life & Times of Molly Ivins

Raise Hell: The Life & Times of Molly Ivins

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
People's Republic of Desire

People's Republic of Desire

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Of Fathers and Sons

Of Fathers and Sons

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The King

The King

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Believer

Believer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Don't Think I've Forgotten: Cambodia's Lost Rock and Roll

Don't Think I've Forgotten: Cambodia's Lost Rock and Roll

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Apology

The Apology

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Reformed

First Reformed

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Border

Border

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry