Heather Forrester has logged 28 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shadow World

Shadow World

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Defiant Ones

The Defiant Ones

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Porto

Porto

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Show

The Show

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lake Bodom

Lake Bodom

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Trophy

Trophy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
California Dreams

California Dreams

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Like Me

Like Me

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pear Cider and Cigarettes

Pear Cider and Cigarettes

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Frank & Lola

Frank & Lola

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
City of Gold

City of Gold

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chuck Norris vs Communism

Chuck Norris vs Communism

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry