Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
August in the Water

August in the Water

1995
×
Read the review Edit this entry  
01
Mission Mind Control

Mission Mind Control

1979
×
Read the review Edit this entry  
30
Dante's Inferno

Dante's Inferno

1935
×
★★★½
Edit this entry  
29
Gift

Gift

1993
×
Edit this entry  
25
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
Edit this entry  
21
Urusei Yatsura: Beautiful Dreamer

Urusei Yatsura: Beautiful Dreamer

1984
×
★★★★
Edit this entry  
05
Sailor Moon R: The Movie

Sailor Moon R: The Movie

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Sailor Moon SuperS: Ami's First Love

Sailor Moon SuperS: Ami's First Love

1995
×
Edit this entry  
10
The Malady of Death

The Malady of Death

1985
×
Edit this entry  
09
Lonely Boy

Lonely Boy

1962
×
Edit this entry  
07
Are All Men Pedophiles?

Are All Men Pedophiles?

2013
×
Edit this entry  
05
Real Genius

Real Genius

1985
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Drawings of Yves Saint Laurent

The Drawings of Yves Saint Laurent

2017
×
Edit this entry  
26
Yves Saint Laurent, Creator of Fire

Yves Saint Laurent, Creator of Fire

×
Edit this entry  
24
L'Amour Fou

L'Amour Fou

2010
×
Edit this entry  
24
Yves Saint Laurent: His Life and Times

Yves Saint Laurent: His Life and Times

2002
×
Edit this entry  
23
Celebration

Celebration

2007
×
Edit this entry  
22
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★½
Edit this entry  
14
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Dr. Jekyll & Mistress Hyde

Dr. Jekyll & Mistress Hyde

2003
×
Read the review Edit this entry  
12
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Forbidden World

Forbidden World

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parting Shots from Animals

Parting Shots from Animals

1980
×
Edit this entry  
10
No One Will Play with Me

No One Will Play with Me

1976
×
★½
Edit this entry  
10
Saint Mary of Egypt

Saint Mary of Egypt

1985
×
Read the review Edit this entry  
06
Doraemon: Nobita's Dorabian Nights

Doraemon: Nobita's Dorabian Nights

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Agony of Byzantium

The Agony of Byzantium

1913
×
Read the review Edit this entry  
04
Mermaid

Mermaid

1997
×
Edit this entry  
24
Suburban Dykes

Suburban Dykes

1990
×
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Bartek and Death

Doctor Bartek and Death

1989
×
Edit this entry  
24
Пингвинёнок

Пингвинёнок

1983
×
Edit this entry  
21
Rage in Heaven

Rage in Heaven

1941
×
Edit this entry  
21
Action in Arabia

Action in Arabia

1944
×
Read the review Edit this entry  
20
Devil Girl from Mars

Devil Girl from Mars

1954
×
Read the review Edit this entry  
20
Cat-Women of the Moon

Cat-Women of the Moon

1953
×
Read the review Edit this entry  
20
Blood Orgy of the She-Devils

Blood Orgy of the She-Devils

1973
×
Edit this entry  
10
Sunlight Lover

Sunlight Lover

1976
×
Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Maison Ikkoku - Apartment Fantasy

Maison Ikkoku - Apartment Fantasy

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yves Saint Laurent: 5 avenue Marceau 75116 Paris

Yves Saint Laurent: 5 avenue Marceau 75116 Paris

2002
×
Edit this entry  
09
Chicago

Chicago

2002
×
Read the review Edit this entry  
08
Don Camillo in Moscow

Don Camillo in Moscow

1965
×
Read the review Edit this entry  
19
Fıstık Gibi Maşallah

Fıstık Gibi Maşallah

1964
×
Edit this entry  
12
Times Change You

Times Change You

2010
×
Edit this entry  
06
Anatomy

Anatomy

2000
×
Edit this entry  
03
Evil Under the Sun

Evil Under the Sun

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Story of One Day

The Story of One Day

1941
×
Edit this entry  
28
Zawal

Zawal

2021
×
Edit this entry  
28
Bambirak

Bambirak

2020
×
Edit this entry  
28
Le monde parfait

Le monde parfait

2019
×
Edit this entry