RSS feed for smiffl
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Sound of Silence

The Sound of Silence

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Apollo

The Apollo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mike Wallace Is Here

Mike Wallace Is Here

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Miss Sumo

Little Miss Sumo

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
American Son

American Son

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brian Banks

Brian Banks

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Waiting for the Carnival

Waiting for the Carnival

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cunningham

Cunningham

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Painted Bird

The Painted Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kill Team

The Kill Team

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hypnotist

The Hypnotist

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
K-12

K-12

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry