Sort by
  • Barbie

  • Missing

    ★★★★

  • A Christmas Karen

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Father Christmas Is Back

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Thunder Force

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • A New York Christmas Wedding

    ★★★

  • The Invisible Man

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Ghosting: The Spirit of Christmas

    ★★★

  • Klaus

  • Midsommar

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

  • I Am Not an Easy Man

  • The Breaker Upperers

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • A Christmas Prince

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Escape Room

  • Unicorn Store

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★

  • Time Trap

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Wish for Christmas

    ★★½

  • Kaleidoscope

    ★★★

  • Moana

  • Moonlight

  • Personal Shopper

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

  • Zootopia

  • Her Story

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Room

  • Inside Out

  • The Lobster

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Final Girls

    ★★★

  • Tangerine

  • Christian Mingle

    ★★

  • Left Behind

    ★★½

  • Gone Girl

  • Guardians of the Galaxy

  • The Lego Movie

  • They Came Together

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • The Christmas Candle

    ★★★

  • How I Live Now

  • 12 Years a Slave

  • Inside Llewyn Davis

  • Silver Linings Playbook

  • Struck by Lightning

  • The Cabin in the Woods

  • Albatross

    ★★½