• The Green Knight

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★

  • Mobile Suit Gundam Hathaway

    ★★★★

  • The Hoff Twins

    ★★★★

  • Buck Breaking

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • TFW No GF

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The King

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Valerio's Day Out

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Cuck

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Fighting in the Age of Loneliness

    ★★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • ReMastered: Who Shot the Sheriff

    ★★★★

  • Twisted Pair

  • The Land of Steady Habits

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★

  • Shadow

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • The Death of Superman

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • SuperFly