Sort by

Sam has logged 16 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Royal Space Force - The Wings Of Honneamise

Royal Space Force - The Wings Of Honneamise

1987
×
★★★★
Edit this entry  
09
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Get Carter

Get Carter

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry