Sort by

Cliff has logged 372 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Seventh Moon

Seventh Moon

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Psychomania

Psychomania

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Witches

The Witches

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Book of Blood

Book of Blood

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Tale

A Christmas Tale

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Ballad of Tam Lin

The Ballad of Tam Lin

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Luther the Geek

Luther the Geek

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Killing Ground

Killing Ground

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Arachnid

Arachnid

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
VHS Forever?: Psychotronic People

VHS Forever?: Psychotronic People

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
68 Kill

68 Kill

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Devil Rides Out

The Devil Rides Out

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Truth or Dare?: A Critical Madness

Truth or Dare?: A Critical Madness

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Private Parts

Private Parts

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Offerings

Midnight Offerings

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Arcane Sorcerer

Arcane Sorcerer

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Savage Harvest

Savage Harvest

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Untamed

The Untamed

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kat

Kat

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Uncanny

The Uncanny

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zombie Cats from Mars

Zombie Cats from Mars

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
The Room

The Room

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Suffer, Little Children

Suffer, Little Children

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Red Room 2

Red Room 2

2000
×
Read the review Edit this entry  
22
Faust: Love of the Damned

Faust: Love of the Damned

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Witches' Sabbath

The Witches' Sabbath

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Manson Family

The Manson Family

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Purge

The Purge

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wraith

The Wraith

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Life and Death of a Porno Gang

The Life and Death of a Porno Gang

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Clip

Clip

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Room

Red Room

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Prey

Prey

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
P2

P2

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Made in Serbia

Made in Serbia

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Evil Dead Trap 2: Hideki

Evil Dead Trap 2: Hideki

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gut

Gut

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Transfiguration

The Transfiguration

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cat People

Cat People

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry