Sort by

Cliff has logged 35 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Petey Wheatstraw

Petey Wheatstraw

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Moustache

The Moustache

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Crowhurst

Crowhurst

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Awaiting

Awaiting

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Deadly Hero

Deadly Hero

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood & Donuts

Blood & Donuts

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Claustrofobia

Claustrofobia

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fits

The Fits

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Adventures of Milo and Otis

The Adventures of Milo and Otis

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Psychopaths

Psychopaths

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
White Rose Campus: Then... Everybody Gets Raped

White Rose Campus: Then... Everybody Gets Raped

1982
×
Read the review Edit this entry  
16
Apostle

Apostle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
100 Tears

100 Tears

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blue Sunshine

Blue Sunshine

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Body

Body

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Returned

The Returned

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Z Channel: A Magnificent Obsession

Z Channel: A Magnificent Obsession

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Passion

Passion

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Siren

Siren

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Saboteur

Saboteur

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Baby

The Baby

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Replace

Replace

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Premutos: The Fallen Angel

Premutos: The Fallen Angel

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hope Lost

Hope Lost

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The House with 100 Eyes

The House with 100 Eyes

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Steak

Steak

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Rabid Grannies

Rabid Grannies

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Entity

The Entity

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
Read the review Edit this entry  
01
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry