• Metal Lords

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • L.O.L. Surprise: The Movie

    ★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Jolt

    ★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Poltergeist Diaries

    ★★½

  • The Ice Road

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★★

  • Flinch

    ★★★★

  • Crazy 2 Crazy

    ★★½

  • Jiu Jitsu

    ★★

  • Mank

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Insecticide

    ★★★★

  • The Stunt Double

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Here Are the Young Men

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★½

  • Capone

    ★½

  • Shooting Heroin

    ★½

  • Doll House

    ½

  • Trolls World Tour

    ★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Mulan

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★★½